توقف روند افزایشی طلای جهانی

توقف روند افزایشی طلای جهانی

قیمت طلا در معاملات روز سه شنبه بازار جهانی پیش از انتشار آمار تورم آمریکا کاهش پیدا کرد.

به گزارش ایسنا، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۲درصد کاهش، به ۱۷۹۰دلار و ۶۶سنت رسید.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۱درصد کاهش، به ۱۷۹۱دلار و ۹۰سنت رسید. بهای معاملات این بازار شب گذشته با ۰.۱درصد افزایش، در ۱۷۹۴دلار و ۴۰سنت بسته شده بود.

به گفته ایلیا اسپیواک، استراتژیست ارزی دیلی فارکس، تسریع رشد تورم، انتظارات برای اعلام رسمی قریب‌الوقوع بودن تعدیل برنامه خرید اوراق قرضه از سوی بانک مرکزی آمریکا را تقویت می‌کند. واکنش طلا به این موضوع منفی خواهد بود زیرا چشم انداز تعدیل خرید اوراق قرضه، بازده اوراق قرضه را بالا می‌برد و بالا رفتن بازده هم هزینه نگهداری طلا که دارایی بدون بازدهی است را افزایش می دهد.

آمار قیمت مصرفی آمریکا در اوت قرار است روز جاری منتشر شود. اقتصاددانان پیش‌بینی می‌کنند شاخص قیمت مصرفی که شامل قیمت‌های متغیر مواد غذایی و انرژی نمی‌شود، در اوت نسبت به ماه پیش از آن ۰.۳درصد رشد کرده باشد.

این آمار پیش از نشست سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا در روزهای ۲۱ و ۲۲ سپتامبر منتشر می‌شود که بازار به دقت آن را دنبال خواهد کرد تا ببیند آیا بانک مرکزی تعدیل برنامه ماهانه خرید اوراق قرضه را اعلام می‌کند یا خیر. مقامات بانک مرکزی آمریکا در تلاش برای ارزیابی موقتی بودن یا پایداری تاثیر فشارهای قیمت بر اقتصاد، به دقت انتظارات تورمی را زیر نظر دارند.

شاخص دلار پس از این که روز دوشنبه به بالاترین حد دو هفته اخیر صعود کرد، روز جاری ثابت بود.

بر اساس گزارش رویترز، ذخایر «اس پی دی آی گلد تراست» که بزرگترین صندوق ETF طلا در جهان است روز دوشنبه ۰.۲درصد رشد کرد و به ۱۰۰۰.۲۱تن در مقایسه با ۹۹۸.۱۷تن در روز جمعه رسید.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۳درصد کاهش، به ۲۳دلار و ۶۵سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۲درصد کاهش، به ۹۵۸دلار و ۷۳سنت رسید. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۳درصد افزایش، به ۲۰۹۴دلار و ۱۶سنت رسید.

تاریخ درج خبر:سه شنبه ٢٣ شهريور ١٤٠٠ زمان درج خبر:١٣:٢٩ شماره خبر:٥٢٥١ تعداد نمایش خبر:29

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: