افت در بازار سهام آسیا و اقیانوسیه

افت در بازار سهام آسیا و اقیانوسیه

بیشتر سهام‌های بازار آسیا و اقیانوسیه غیر از کامپوزیت شانگهای، در معاملات صبح چهارشنبه کاهش داشت.

به گزارش ایبِنا به نقل از سی ان بی سی، همچنین با وجود واکنش سرمایه گذاران نسبت به انتشار اطلاعات تورم چین، سهام‌های چین نیز نوسان داشتند، در عین حال، کامپوزیت شانگهای ۰.۱۱درصد افزایش داشت. شنژن ۰.۲۰۶درصد افت داشت و شاخص هنگ سنگ در هنگ کنگ هم ۰.۱۴ درصد افت کرد.

در مقابل انتظارات از نظرسنجی رویترز برای افزایش ۸.۵درصدی، شاخص قیمت تولیدکننده چین در ماه می ۹درصد جهش داشت. شاخص قیمت مصرف کننده چین در ماه می ۱.۳درصد نسبت به سال قبل افزایش یافت که کمتر از پیش بینی ۱.۶درصد در نظرسنجی رویترز بود.

در ژاپن، شاخص نیک کی ۲۲۵در معاملات صبح ۰.۳درصد افت کرد درحالی که شاخص تاپیکس ۰.۲درصد افت کرد. کاسپای کره جنوبی نیز ۰.۱۸درصد کاهش یافت. سهام‌های استرالیا، کاهش یافت درحالی که اس اند پی/ای اس اکس کاهش جزیی داشت. ام اس سی آی، شاخص سهام جامع آسیا و اقیانوسیه در خارج از ژاپن ۰.۲۵درصد پایین‌تر معامله شد.

روز سه شنبه بانک جهانی پیش‌بینی رشد خود را ارتقا داد، انتظار می‌رود اقتصاد جهانی اکنون در سال ۲۰۲۱،۵.۶درصد رشد داشته باشد. این در مقایسه با پیش‌بینی قبلی در ژانویه برای رشد اقتصادی ۴ درصدی در سال ۲۰۲۱است.

این سازمان در بیانیه مطبوعاتی روز سه شنبه هشدار داد که تولید جهانی تا پایان سال جاری، علی رغم بهبود، حدود ۲ درصد کمتر از پیش‌بینی‌های پیش از همه گیری خواهد بود. در وال استریت، اس اند پی ۵۰۰یک شبه با تغییر کمی در ۴۲۲۷.۲۶قرار گرفت. داو جونز ۳۰.۴۲ واحد افت کرد و به ۳۴۵۹۹.۸۲ رسید درحالی که کامپوزیت نزداک با ۰.۳۱ درصد افزایش به ۱۳۹۲۴.۹۱واحد رسید.

ارزها و نفت

شاخص دلار آمریکا، در برابر سبدی از همتایان خود در سطح ۹۰.۰۷۱ قرار گرفت. ین ژاپن با ۱۰۹.۴۵در هر دلار معامله شد، که ضعیف‌تر از سطح اوایل هفته گذشته بود. دلار استرالیا در مقایسه با معاملات اوایل هفته، قیمت خود را در ۰.۷۷۳۷ دلار تغییر داد.

در معاملات صبح آسیا قیمت نفت بالا رفت و معاملات آتی نفت خام برنت با ۰.۲۶درصد افزایش به ۷۲.۴۱ دلار در هر بشکه رسید. معاملات آتی نفت خام آمریکا با ۰.۳۳ درصد افزایش به ۷۰.۲۸دلار در هر بشکه رسید.

تاریخ درج خبر:چهارشنبه ١٩ خرداد ١٤٠٠ زمان درج خبر:١٠:٢٨ شماره خبر:٤٦٦٨ تعداد نمایش خبر:13

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: