جریمه سنگین بانک استرالیایی که از مردگان هم پول می‌گرفت

جریمه سنگین بانک استرالیایی که از مردگان هم پول می‌گرفت

سومین بانک بزرگ استرالیا به علت خسارت زدن به مشتریان خود و دریافت هزینه حتی از متوفیان، عذرخواهی کرد و با پرداخت ده‌ها میلیون دلار جریمه موافقت کرد.

به گزارش تسنیم به نقل از راشاتودی، یکی از بزرگترین بانک های استرالیا به نام "وستپک"Westpac  به منظور حل و فصل 6 پرونده از 7 پرونده‌ای که تحقیقات درباره آن‌ها هنوز ادامه دارد، به علت خسارت زدن به مشتریان خود و دریافت هزینه حتی از مردگان، عذرخواهی کرد و با پرداخت ده‌ها میلیون دلار جریمه موافقت کرد.

سومین بانک بزرگ استرالیا 81 میلیون دلار (113 میلیون دلار استرالیا) جریمه پرداخت خواهد کرد و علاوه بر آن، 57 میلیون دلار نیز به عنوان غرامت به مشتریان خود خواهد داد.

براساس گزارش کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه‌گذاری استرالیا (ASIC)، بانک وستپک در یک دوره 10 ساله حدود 7.2 میلیون دلار کارمزد از نزدیک به 11000 نفر از «مشتریان متوفی» خود برای خدمات مشاوره مالی که به دلیل مرگ آنها ارائه نشده بود، دریافت کرد و برای بیش از 7000 مشتری نیز بیمه نامه تکراری توزیع کرده بود.

این غول بانکی استرالیا همچنین به عدم ارائه کارآمد، صادقانه و عادلانه خدمات مالی خود در همه موارد به جز بیمه فوق‌العاده و بدهی در هنگام فروش، متهم شد.

کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه‌گذاری استرالیا همچنین تخمین زده است که این بانک از حداقل 25000 مشتری بیش از 5 میلیون دلار هزینه دریافت کرده است که به اندازه کافی اطلاعات آن فاش نشده است.

این کمیسیون به طور همزمان 6 شکایت علیه این بانک به دلیل «شکست‌های سیستمی» در بخش بانکداری، مدیریت سرمایه و مدیریت ثروت و همچنین تجارت بیمه، تنظیم کرد.

سارا کورت، معاون رئیس کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه گذاری استرالیا در این باره گفت: رفتار و تخلفات ادعا شده در این دادرسی باعث آسیب گسترده به مصرف‌کننده شد و تمام مشاغل روزمره بانکی وستپک، (خدمات) مشاوره مالی، بازنشستگی و بیمه را شامل می‌شود.

تاریخ درج خبر:چهارشنبه ١٠ آذر ١٤٠٠ زمان درج خبر:١٤:٢١ شماره خبر:٥٧٣٨ تعداد نمایش خبر:25

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: