نرخ بیکاری ترکیه بالا ماند

نرخ بیکاری ترکیه بالا ماند

حدود چهار میلیون ترک بیکار هستند.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری دیلی صباح، مرکز آمار ترکیه در گزارشی اعلام کرد که نرخ بیکاری این کشور  در ۱۲ماه منتهی به آگوست به ۱۲.۱درصد رسیده که این رقم در مقایسه با مدت مشابه ماه قبل ۰.۱درصد بیشتر شده است. این نرخ بیکاری، بیشترین نرخ بیکاری ثبت شده ترکیه در چهار ماه اخیر محسوب می‌شود

طی این مدت جمعیت افراد بیکار ۱۱هزار نفر افزایش یافته و به سه میلیون و ۹۶۵هزار نفر رسیده است.

از سوی دیگر شمار شاغلین در ترکیه تا پایان این ماه با ۱۴هزار نفر کاهش در مقایسه با ماه قبل به ۲۸میلیون و ۷۰۶هزار نفر رسیده است.

طی این مدت میزان مشارکت در بازار کار ۵۰.۶ درصد بوده است که ۰.۲درصد بیشتر از رقم ثبت شده در مدت مشابه ماه قبل محسوب می‌شود.

نرخ اشتغال برای مردان ۶۵.۷درصد اندازه‌گیری شده است. برای زنان نیز این نرخ ۳۱.۹درصد اندازه‌گیری شده که ۰.۲درصد کمتر از ماه گذشته بوده است.

طبق اعلام مرکز آمار ترکیه، نرخ بیکاری جوانان ۱۵تا ۲۴ ساله با ۰.۱ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۲۲.۷درصد رسیده است.

همزمان با شروع بحران کرونا در ترکیه، دولت این کشور از ماه آوریل اقدام به فراهم کردن کمک‌های مالی برای حدود دو میلیون نفر از افرادی که شغل خود را از دست داده‌اند، کرده است

سال گذشته نرخ بیکاری ترکیه بین ۹.۶و ۱۳.۵درصد در نوسان بود. طی برنامه جدید اقتصادی ترکیه که در ماه سپتامبر سال قبل اعلام شد، نرخ بیکاری تا پایان امسال باید به ۱۱.۸درصد برسد. این کشور رسیدن به نرخ بیکاری تک‌رقمی را در سال ۲۰۲۱هدف‌گذاری کرده است

متوسط نرخ بیکاری ترکیه در بازه زمانی ۲۰۰۵تا ۲۰۲۱معادل ۱۰.۷درصد بوده که بالاترین نرخ بیکاری این کشور در بازه زمانی ۲۰۱۴تا ۲۰۲۰مربوط به ژانویه و فوریه سال ۲۰۰۹با ۱۴.۸درصد و کمترین نرخ مربوط به ژوئن۲۰۱۲با ۷.۳درصد بوده است.

تاریخ درج خبر:يکشنبه ٢٥ مهر ١٤٠٠ زمان درج خبر:١٤:٠٧ شماره خبر:٥٤٦٢ تعداد نمایش خبر:26

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: