افزایش ملایم طلا در بازار جهانی

افزایش ملایم طلا در بازار جهانی

قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه تحت تاثیر بازده پایین‌تر اوراق قرضه و ابهامات درخصوص رشد اقتصادی در بحبوحه شیوع واریانت جدید اُمیکرون، افزایش یافت.

به گزارش ایسنا، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۵درصد افزایش، به ۱۷۸۱دلار و ۸۶سنت رسید.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۳درصد افزایش، به ۱۷۸۲دلار و ۲۰سنت رسید. بهای معاملات این بازار شب گذشته با ۰.۵درصد کاهش، در ۱۷۷۶دلار و ۵۰سنت بسته شده بود. بازده اوراق قرضه ۱۰ساله آمریکا نزدیک به قیمت نهایی روز سه شنبه که پایین‌ترین رکورد سه هفته اخیر بود، ایستاد و از قیمت طلا پشتیبانی کرد.

در پی اظهارات جروم پاول، رییس بانک مرکزی آمریکا که اعلام کرد بانک مرکزی در نشست دسامبر احتمالا درباره سرعت بخشیدن به پایان برنامه خرید اوراق قرضه چند ماه زودتر از موعد مقرر با توجه به قوت گرفتن اقتصاد و انتظارات برای استمرار فشارهای تورمی بحث خواهد کرد، طلا روز سه شنبه به پایین‌ترین حد یک ماه اخیر سقوط کرده بود.

هارشال باروت، مشاور ارشد امور جنوب آسیای شرکت متالز فوکوس در این باره گفت: اظهارات پاول موانع بیشتری برای طلا در کوتاه مدت ایجاد کرد اما عملا تغییری ایجاد نمی‌کند زیرا تعدیل سریعتر از حد انتظار برنامه خرید اوراق قرضه پیشتر در قیمت‌ها تاثیر گذاشته است.

براساس گزارش رویترز، همچنان ابهامات زیادی پیرامون رشد اقتصاد در پی شیوع واریانت جدید اُمیکرون و موقتی بودن یا نبودن تورم وجود دارد. ریچارد کلاریدا، از مقامات بانک مرکزی آمریکا اظهار کرد: مقامات بانکی از این که تورم بالای هدف دو درصد بانک مرکزی مانده است، راضی نیستند و پایین آوردن تورم در حفظ انتظارات نزدیک به هدف بانک مرکزی، اهمیت خواهد داشت.

تعدیل تدابیر محرک مالی و افزایش نرخ‌های بهره برای محدود کردن تورم، بازده اوراق قرضه دولتی را بالا برده و هزینه نگهداری طلا را که دارایی بدون بازدهی است، افزایش می‌دهد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۴ درصد افزایش، به ۲۲ دلار و ۸۸سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۲.۳ درصد صعود کرد و ۹۵۵دلار و ۳۷ سنت معامله شد. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۲.۱ درصد افزایش، ۱۷۷۴ دلار و ۵۵سنت معامله شد.

تاریخ درج خبر:چهارشنبه ١٠ آذر ١٤٠٠ زمان درج خبر:١١:٥٨ شماره خبر:٥٧٣٤ تعداد نمایش خبر:19

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: