اخبار > نمایندگی طرح واندیشه از پتانسیل بالقوه‌ای برخوردار استمعاون اعتباری بانک ملت استان خوزستان:

نمایندگی طرح واندیشه از پتانسیل بالقوه‌ای برخوردار است

نمایندگی طرح واندیشه از پتانسیل بالقوه‌ای برخوردار است

اعضای ستاد طرح شفق در سفر به استان خوزستان و بازدید از دفتر نمایندگی شرکت که چهارشنبه 22 آذرماه انجام شد علاوه بر ملاقات با مدیر امورشعب بانک ملت استان خوزستان، دیداری هم با خداکرم مرادی معاون اعتباری این بانک داشتند که مشروح مباحث مطرح شده از سوی ایشان در مذاکره با آقایان یکه دهقان مدیر عملیات ناحیه 2، چمنکارمدیر حوزه قائم مقام، سعید حاج محمدی دبیر ستاد مرکزی طرح شفق و نخلسانی رئیس دفتر نمایندگی خوزستان بدین شرح است:
خداکرم مرادی معاون اعتباری بانک ملت استان خوزستان در ابتدای گفتگو با اعلام اینکه شرکت طرح و اندیشه بهساز ملت از بدنه بانک است،افزود: خوشبختانه با صبوری و درایت رئیس دفتر نمایندگی شرکت در استان،  تعامل مناسبی را بین مدیریت امور شعب و دفتر نمایندگی شاهد هستیم.
وی در ادامه گفت:با توجه به تجارب گذشه خود در اداره حقوقی،معتقدم که شرکت طرح و اندیشه از پتانسل بالقوه ای برخوردار است و باید با برنامه ریزی از این ظرفیت و توانمندی به نحو شایسته تری استفاده شود.
مرادی همچنین ضمن اشاره به حجم بالای پرونده‌های مطالباتی در استان خوزستان، یادآور شد: همه شعب را مکلف به ارجاع پرونده‌های مطالباتی در تمام سرفصل‌ها به دفتر نمایندگی شرکت کرده‌ایم،وی تاکید کرد: به منظور اجرای صحیح این دستور العمل،عملکرد شعب بصورت ماهانه نظارت می شود که نتیجه آن ارجاع تقریباً هشتاد درصد پرونده‌ها به دفتر نمایندگی است.
مرادی خاطر نشان کرد:در صورت مشاهد عدم همکاری،برخوردهای لازم از سوی مدیریت امورشعب صورت خواهد گرفت.
معاون اعتباری بانک ملت استان خوزستان همچنین در ملاقات با نمایندگان طرح واندیشه، اذعان داشت: به دلیل بالا بودن تعداد پرونده‌های مطالباتی استان و ارجاع آنها به دفتر نمایندگی شرکت،متاسفانه تعداد کارشناسان این دفتر متناسب با حجم پرونده‌ها نیست.
وی بر همین اساس و با اشاره به تلاش مدیریت امور شعب مبنی بر ارجاع تمام پرونده‌ها به دفتر نمایندگی طرح واندیشه،خواستار افزایش تعداد نیروی انسانی متخصص در استان شد.
خداکرم مرادی در بخش دیگری از گفتگوی خود ضمن ابراز خرسندی از واگذاری مسئولیت تخلیه املاک مازاد دارای متصرف به شرکت طرح واندیشه،به ضرورت پیگیری جدی و مستمر این املاک اشاره کردوگفت: قطع به یقین با خروج این املاک از سرفصل مطالبات، نتایج آن در میزان مطالبات استان تاثیربسزایی خواهد داشت.
مرادی تاکید کرد: استان‌هایی مانند خوزستان و مازندان که دارای پرونده‌های املاک مازاد متعددی هستند تعیین تکلیف این پرونده‌ها از اهمیت بسزایی برخوردار است.
معاون اعتباری بانک ملت استان خوزستان همچنین گفت:مدیریت امور شعب بانک ملت استان خوزستان در یک سال اخیر در شاخص اقلام معوق رتبه اول را به خود اختصاص داده است که نقش دفتر نمایندگی طرح واندیشه در این موفقیت بسیار پررنگ است.
وی این دستاورد را حاصل تعامل مناسب نمایندگی طرح واندیشه با مدیریت امور شعب استان دانست و افزود:بدون شک دفتر نمایندگی طرح واندیشه در استان خوزستان باید در سطح دفاتر نمایندگی این شرکت در استان‌ها نیز رتبه اول را در زمینه وصول پرونده‌های مطالباتی به خود اختصاص داده باشد.
مرادی با اشاره به اینکه فرایند پیشرفت دفتر نمایندگی طرح واندیشه در خوزستان به خوبی در حال طی کردن است،توقف در این مسیر را جایز ندانست، زیرا در این صورت مدیریت امور شعب استان نیز در حوزه وصول مطالبات از موفقیت فاصله خواهد گرفت.
معاون اعتباری بانک ملت با تاکید بر اینکه برنامه‌های عملیاتی شرکت باید هم راستا با بانک باشد، اظهارکرد:خوشبختانه طرح های اخیر شرکت طرح واندیشه به دلیل هم راستایی با برنامه های عملیاتی بانک،در کسب رتبه اول در ناحیه 1 در سه ماهه اول سال و همچنین رتبه دوم در وصول نقدی از سوی مدیریت امور شعب استان تاثیر قابل قبولی گذاشته است.
مرادی با اذعان اینکه باید ابزارهای وصول متناسب با خرده فرهنگ‌های هر استان باشد افزود:در استان خوزستان بیشتر بدهکاران در بخش کشاورزی هستند و کم‌تر با فضای مجازی آشنا هستند به همین دلیل لزوم تعیین تکلیف پرونده‌های مطالباتی اینچنینی،استفاده از ابزارهای سنتی است.
معاون اعتباری بانک ملت استان خوزستان با اعلام اینکه 93 درصد از پرونده‌های این مطالباتی استان در سرفصل مشکوک الوصول است و تقریباً همه این پرونده‌ها به دفترنمایندگی جهت تعیین تکلیف ارجاع شده است به اهمیت پرونده‌های مشکوک الوصول اشاره کرد و گفت: وصول یک میلیارد ریال پرونده مشکوک الوصول برابر با 5 میلیارد ریال سررسید گذشته و معوق است.
وی در پایان گفتگوی خود با نمایندگان شرکت طرح و اندیشه،پیشنهادکرد:جهت افزایش اطلاعات بانکی کارشناسان،دوره‌های آموزشی ضمن خدمت برگزار شود و تاکید کردخوشبختانه همه شرایط لازم برای همکاری و تعامل مناسب در استان خوزستان با دفتر نمایندگی شرکت طرح واندیشه فراهم است.


تاریخ درج خبر:يکشنبه ٢٦ آذر ١٣٩٦ زمان درج خبر:١١:٠٧ شماره خبر:١٨٤٣ تعداد نمایش خبر:1782

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: