اخبار > اخذ منابع مالی جدید از مشتری لذت بخش است، ولی وصول مطالبات از آن لذت بخش‌تر استرئیس حوزه جنوب شرق منطقه 3 بانک ملت:

اخذ منابع مالی جدید از مشتری لذت بخش است، ولی وصول مطالبات از آن لذت بخش‌تر است

اخذ منابع مالی جدید از مشتری لذت بخش است، ولی وصول مطالبات از آن لذت بخش‌تر است

نماینده بخش خبری روابط عمومی طرح و اندیشه شنبه 18 آذرماه به همراه اسماعیل ماه‌پیشانیان و سیده فاطمه روحانی نمایندگان مدیرعامل، ضمن حضور در بانک ملت شعبه فرمانداری شهر ری ، با عباسی رئیس حوزه جنوب شرق و مطلایی رئیس شعبه فرمانداری شهر ری گفتگویی را انجام دادکه مشروح آن را در ادامه می‌خوانید.
عباسی رئیس حوزه جنوب شرق منطقه 3 بانک ملت در این گفتگو ضمن تقدیر از عملکرد شرکت طرح و اندیشه، افزود: هرچند وصول پرونده‌های مطالباتی کاری سخت و تخصصی است اما شرکت طرح اندیشه توانسته است در این زمینه به درستی توانایی و پتانسیل خود را به اثبات رساند.
وی با اشاره به عملکرد درخشان مدیران بانک ملت که از حدود یک سال اخیر وارد طرح و اندیشه شده‌اند، خواستار آشنایی کامل کارشناسان وصول به مباحث اعتباری شد تا راهگشای آنان در وصول پرونده‌های مطالباتی شود.

عباسی در ادامه گفت: با توجه به تغییر رویکرد مدیریتی در شرکت طرح واندیشه ، امید بانک ملت از این شرکت برای وصول پرونده‌های مطالباتی بیشتر و هدفمندتر شده است.

رئیس حوزه جنوب شرق منطقه 3، با اشاره به حجم بالای مطالبات خُرد و عملکرد موفق طرح واندیشه، اتحاد و همبستگی میان شرکت و بانک را لازمه استمرار موفقیت ها در کاهش مطالبات این حوزه دانست.وی همچنین گفت: در سه ماهه پایانی سال گذشته وضعیت این حوزه در بخش مطالبات مثبت بوده اما در پایان مقطع خرداد ماه سال جاری به نقطه سر به سر رسیده بودیم و خوشبختانه در پایان مقطع شهریورماه امسال وضعیت ما منفی شده است که این موفقیت را مرهون عملکرد مثبت و تلاش مضاعف مجموعه طرح و اندیشه می دانم.
عباسی ضمن تشکر از زحمات شرکت، ابراز امیدواری کرد همه مشکلات موجود به زودی حل شود و مانعی،تعامل بین شرکت و بانک را تحت شعاع خود قرار ندهد.
وی پیشنهاد کرد شرکت طرح واندیشه با تعامل بیشتر با اداره حقوقی بانک ملت و مراجع قضایی،به پرونده‌هایی که سال‌ها رسیدگی نشده یا منع قانونی دار ند ورود پیدا کند و منابع مالی آنها را به بانک و نهایتاً به چرخه اقتصاد برگرداند.
عباسی همچنین پیگیری مستمر پرونده‌های مطالباتی را توسط کارشناسان وصول شرکت،رمز موفقیت تعیین تکلیف این پرونده‌ها دانست و همچنین تسلط و آگاهی آنان به مسائل حقوقی را در وصول پرونده‌های مطالباتی بسیار حائز اهمیت خواند.
وی افزود: نحوه وصول مطالبات در شرکت طرح و اندیشه جنبه تخصصی و فنی دارد که مهم ترین عامل موفقیت این شرکت نیز از زمان بدو تاسیس تاکنون همین موضوع بوده است.
عباسی با اشاره به اینکه هنوز فاصله ای بین اجرای احکام بانک ملت با شرکت وجود دارد،این مساله را باعث کند شدن فرایند پیگیری و وصول پرونده‌ها دانست و اظهار امیدواری کرد که این مشکل در اسرع وقت مرتفع گردد.
رئیس حوزه 3 جنوب شرق بانک ملت اجرای طرح‌های انگیزشی را یکی از اصول موفقیت در هر کسب و کاری برشمرد و بر همین اساس،بهترین راه برای تعیین و تکلیف پرونده‌های مطالباتی توسط کارشناسان را اجرای طرح های مانند طرح شفق دانست.
وی در ادامه پیشنهاد کرد: بسیار مناسب است اینگونه طرح‌ها توسط طرح واندیشه بصورت مشترک با بانک ملت اجراء و با تایید هیات مدیره بانک به بدنه بانک ابلاغ گردد.
عباسی افزایش تعامل میان کارشناسان اعتباری بانک با شرکت را بسیار موثر دانست و افزود:این هم افزایی باعث خواهد شد از حداکثر انرژی و پتانسیل شرکت استفاده شود و همچنین کارشناسان اعتباری بانک نیز می‌توانند در بحث اطلاعات و تعیین تکلیف پرونده‌ها از شرکت کمک بگیرند.
وی یکی از مزیت‌های شرکت را وجود کارشناسان خبره دانست و تسلط آن‌ها بر اطلاعیه‌ها و آئین‌نامه‌های بانک را در تسهیل فرایند پیگیری و وصول پرونده‌های مطالباتی بسیار موثر دانست.
رئیس حوزه منطقه 3 جنوب شرق بانک ملت در ادامه افزود: مطالبات غیرجاری همچون گنج پنهانی است که پول را به چرخه بانک بر می‌گرداند و از طرفی درصد ریسک آن نیز صفر است در صورتیکه ارائه تسهیلات ریسک خاص خود را دارد.
وی گفت: اخذ منابع مالی جدید از مشتری لذت بخش است ولی وصول مطالبات از آن لذت بخش‌تر است.
عباسی پیشنهاد کرد باید در طرح‌های انگیزشی شرکت، منافع مشترکی میان بانک و شرکت تعریف شود که این منافع مشترک ضامن موفقیت طرح‌های انگیزشی خواهد بود.
مطلایی رئیس بانک ملت شعبه فرمانداری شهر ری نیز پیشنهاد کرد از طریق برگزاری همایش های مشترک یا راه اندازی کانال های غیررسمی، تعامل سازنده ای بین کارشناسان اعتباری و شرکت برقرار شود چرا که این تعامل، راهگشای تعیین تکلیف بسیاری از پرونده‌های مطالباتی خواهد شد.


 

تاریخ درج خبر:يکشنبه ١٩ آذر ١٣٩٦ زمان درج خبر:١٣:٥٠ شماره خبر:١٨٢٦ تعداد نمایش خبر:1387

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: