اخبار > طرح شفق موفقیت های شرکت را استمرار می بخشدمعاون مالی شرکت:

طرح شفق موفقیت های شرکت را استمرار می بخشد

روابط عمومی شرکت در ادامه برنامه‌ریزی‌های خود به منظور گفتگو با معاونین، مدیران و کارشناسان شرکت طرح و اندیشه در خصوص طرح شفق، صبح روز شنبه 8 مهرماه مصاحبه‌ای را با سید مجتبی بیات معاون مالی شرکت انجام داده است که آنچه در ادامه می آید ماحصل این گفتگو است:
سید مجتبی بیات در ابتدای این مصاحبه با اشاره به ضرورت اجرای طرح شفق پس از ارائه کارنامه درخشان کارشناسان عملیات در مقطع شهریور ماه، این طرح را ابزار مناسبی برای استمرار موفقیت‌های شرکت در مقاطع آتی خصوصاً مقطع9/30 دانست و افزود: پر کردن سبد نقدینگی بانک،کاهش مطالبات معوق هدف اصلی طرح است.
وی با تاکید بر وصول نقدی به عنوان محور اصلی طرح شفق، این رویکرد را در راستای نزدیکی هرچه بیشتر شرکت و بانک ملت ارزیابی نمود و افزود: با توجه به شرایط اقتصادی کشور، بحث نقدینگی از موضوعات بسیار مهم در بانک‌ها بشمار می‌آید و از آنجاییکه در بحث وصول مطالبات معوق،تعیین تکلیف پرونده‌ها دیگر مشکلی را حل نمی‌کند لذا شرکت طرح و اندیشه با درک صحیح شرایط، توانمندی خود را در قالب طرح شفق به سمت وصول نقدی معوقات و کمک به جذب منابع ارزان قیمت بانک ملت معطوف کرده است.
معاون مالی شرکت در ادامه این گفتگو با اشاره به اینکه تعیین راهبرد گره زدن اهداف بانک ملت با منافع شرکت و کارشناسان وصول در طرح شفق یک ایده خلاقانه است و باعث موفقیت آن می‌شود، افزود: در طرح‌های انگیزشی چنانچه بین اهداف سازمانی و منافع شخصی افراد به عنوان نقش آفرینان اصلی طرح تعادل برقرار نباشد نتیجه مطلوب بدست نمی‌آید.
وی با اشاره به آمار گزارش‌های مالی مهر ماه، از ورود 40 درصدی کارشناسان به طرح شفق خبر داد و این عملکرد را با توجه به تلاش زیاد و فشار سنگین همکاران بخش عملیات در مقطع شهریور ماه و از طرفی اجرای رسمی این طرح از نیمه دوم مهر ماه، بسیار موفق ارزیابی نمود و گفت: پیش بینی من این است که در ماه‌های آبان و آذر مشارکت به اوج خود برسد.
سید مجتبی بیات با اشاره به نقش معاونت مالی در طرح شفق، مشارکت این معاونت را در طرح در دو رویکرد مستقیم و غیر مستقیم عنوان نمود و افزود: معاونت مالی به عنوان واحدی که به نوعی مسئولیت روان سازی و روغن کاری سیستم را بر عهده دارد درصدد است با بر طرف کردن نیازهای مالی پرسنل و در نتیجه ایجاد فضای امن فکری برای همکاران،تمرکز آنان را بر رسالت اصلی‌شان یعنی تحقق اهداف شرکت در قالب طرح شفق نزدیک تر نماید.
وی پرداخت به موقع حقوق و دستمزد پرسنل را در ایجاد آرامش خاطر همکاران بسیار مؤثر دانست که برآیند آن به افزایش اعتماد به نفس در کارکنان و حصول نتایج مورد نظر منجرخواهد شد.
معاون مالی همچنین به پرداخت تنخواه دفاتر استانی در کمترین زمان ممکن و مرتفع کردن نیازهای مالی دفاتر اشاره کرد و اینگونه اقدامات را نیز در راستای رفع دغدغه‌های آنان و کمک به بهتر انجام دادن کارها دانست.
وی در ادامه گفت: کارشناسان مالی حتی در برخی مواقع با بدهکاران و مدیونین نیز طرف حساب هستند و تلاش می کنند مشکلات مربوط به هزینه‌های اجرایی و حقوقی را مرتفع می‌کنند و لذا از این منظر نیز به طور مستقیم با پرسنل عملیات تعامل دارند و باری را از دوش آن‌ها برمی‌دارند.
وی در پایان ضمن اشاره به پیش بینی های طرح های انگیزشی برای پرسنل عملیات در طرح شفق، پیشنهاد کرد با توجه به نقش پررنگ واحدهای ستادی در پشتیبانی از واحد های عملیات، تدابیری اتخاذ شود که طرح‌های مشابه انگیزشی برای واحدهای ستادی نیز در دستور کار قرار گیرد چراکه این امر به بازدهی بیشتر پرسنل و ایجاد انگیزه مضاعف در آن‌ها منجر خواهد شد.

 

 

تاریخ درج خبر:يکشنبه ٧ آبان ١٣٩٦ زمان درج خبر:٠٩:٥١ شماره خبر:١٧٤٥ تعداد نمایش خبر:1097

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: