اخبار > طرح شفق مهندسی درست اهداف سازمانی بانک و شرکت استطرح شفق مهندسی درست اهداف سازمانی بانک و شرکت است

طرح شفق مهندسی درست اهداف سازمانی بانک و شرکت است

آرش کشاورز مدیر عملیات مطالبات شعب ممتاز با اشاره به جایگاه طرح‌های انگیزشی در مباحث مدیریت و میزان اهمیت اجرای اینگونه طرح‌ها در راستای ترغیب و تشویق کارکنان که به تحقق اهداف بانک و شرکت منتج خواهد شد،طراحی و اجرای طرح شفق را اقدامی هوشمندانه دانست که در بهترین زمان ممکن اجرا می‌شود.
وی با تاکید بر سیاست انبساطی بانک در نیمه دوم سال، اعطای تسهیلات و بسته‌های اعتباری را منوط به افزایش نقدینگی بانک دانست که این امر نیز تنها از راه وصول مطالبات معوق و بازگرداندن منابع مالی به بانک محقق خواهد شد.
کشاورز بر همین اساس افزایش وصول نقدی را به عنوان محور و هدف اصلی طرح شفق کاملاً مرتبط و در راستای اهداف و سیاست‌های بانک ملت در مقطع پیش رو دانست.
مدیر عملیات مطالبات شعب ممتاز تعاملات ایجاد شده بین شرکت و بانک ملت را در سال 96 بسیار مثبت ارزیابی کرد و به همین منظور بر تامین اهداف این بانک به عنوان کارفرمای اصلی شرکت در مقطع پیش رو تاکید کرد و افزود:از آنجاییکه شرکت طرح و اندیشه بر خلاف بانک که مصارف محور و منابع محور است بر پایه وصول مطالبات بنا شده و افزایش میزان وصول مطالبات هدف اصلی شرکت و مایه بقای آن محسوب می‌شود لذا طرح‌های بانک و شرکت از این منظر با هم متفاوت هستند.
کشاورز در ادامه این گفتگو با توجه به تفاوت‌های اساسی این طرح با طرح های اجرا شده در بانک ملت، به مهندسی دقیقی جهت تلفیق اهداف بانک و شرکت تاکید کرد که بتواند همزمان هم منافع بانک را تأمین کند و هم اهداف سازمانی شرکت را محقق سازد.
وی با اشاره به سخت بودن نوع کار کارشناسان وصول که با گذشت زمان باعث فرسودگی آن‌ها خواهد شد سه عامل کرامت انسانی، در نظر گرفتن جایگاه‌های مناسب برای آن‌ها و بحث انتخاب برترین‌ها را در بحث مدیریت منابع انسانی مهم و موثر دانست که طرح شفق با مد نظر قرار دادن این عوامل به ویژه مقوله انتخاب برترینها وتقدیر از آن‌ها می تواند انگیزه کارشناسان را مضاعف و باعث پیشرفت در روند کار شرکت و حصول اهداف تعیین شده گردد.
مدیرعملیات مطالبات شعب ممتاز با توجه به نگاه مثبت و خوب پرسنل به این طرح، خواستار استمرار آن در مقاطع بعدی شد و پیشنهاد کرد برگزاری این طرح‌های تشویقی به منظور ترغیب و تشویق کارشناسان به صورت ماهانه اجرا شود تا اثرات مثبت آن بهتر مشخص شود.
وی همچنین بر استمرار تشکیل جلسات اتاق فکر برای سازماندهی و طراحی این گونه طرح‌ها در شرکت تاکید کرد و ابراز امیدواری نمود طرح شفق بتواند با ایجاد انگیزه بیشتر در مجموعه شرکت به تحقق اهداف تعیین شده کمک کند.


تاریخ درج خبر:چهارشنبه ١٩ مهر ١٣٩٦ زمان درج خبر:١٣:٢٦ شماره خبر:١٧٠٤ تعداد نمایش خبر:1160

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: