مردم امسال ۴۰ درصد بیشتر پول در بانک‌ها سپرده کردند

مردم امسال ۴۰ درصد بیشتر پول در بانک‌ها سپرده کردند

میزان سپرده‌ها و تسهیلات بانکی تا پایان مهر امسال نسبت به سال گذشته معادل ۴۰.۷ و  ۴۲.۸درصد افزایش یافته است.

به گزارش ایسنا، براساس گزارش بانک مرکزی از وضعیت کل مانده سپرده‌ها و تسهیلات ریالی و ارزی بانک‌ها و مؤسسات اعتباری به تفکیک استان در پایان مهر سال جاری، مانده کل سپرده‌ها به رقم ۳۳۳۸هزار میلیارد تومان رسیده است که نسبت به مقطع مشابه سال قبل و پایان سال گذشته معادل ۴۰.۷و ۲۲.۹درصد افزایش را نشان می‌دهد.

همچنین، بالاترین مبلغ سپرده‌ها مربوط به استان تهران با مانده ۱۸۱۳هزار و ۹۰۰میلیارد تومان و کم‌ترین مبلغ مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد معادل ۸۲۰۰میلیارد تومان است.

علاوه براین، مانده کل تسهیلات در این زمان ۲۴۱۹هزار و ۶۰۰میلیارد تومان است که نسبت به مقطع مشابه سال قبل و پایان سال گذشته معادل ۴۲.۸و ۲۵درصد افزایش داشته است.

طبق این گزارش، بیش‌ترین مبلغ تسهیلات نیز مربوط به استان تهران با مانده ۱۵۵۷هزار و ۵۰۰میلیارد تومان و کم‌ترین مبلغ مربوط به استان کهگیلویه و بویر احمد معادل ۸۲۰۰میلیارد تومان است.

نسبت تسهیلات به سپرده‌ها بعد از کسر سپرده قانونی ۷۹.۸درصد است که نسبت به مقطع مشابه سال قبل و پایان سال قبل، به ترتیب ۰.۲و ۰.۴واحد درصد افزایش را نشان می‌دهد که نسبت مذکور در استان تهران ۹۳.۴درصد و استان کهگیلویه و بویراحمد ۱۱۲.۴  درصد است.

در این گزارش، یکی از علل مهم بالا بودن رقم تسهیلات و سپرده‌ها در استان تهران استقرار دفاتر مرکزی بسیاری از شرکت‌ها و مؤسسات تولیدی سایر استان‌ها در استان تهران بیان شده و عمده فعالیت‌های بانکی آنها از طریق شعب بانک‌ها و مؤسسات اعتباری استان تهران انجام می‌شود.

تاریخ درج خبر:چهارشنبه ٢٤ دی ١٣٩٩ زمان درج خبر:١٤:١٨ شماره خبر:٣٧٠٠ تعداد نمایش خبر:22

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: