سهم طلا در ذخایر ملی روسیه برای اولین بار از دلار آمریکا فراتر رفت

سهم طلا در ذخایر ملی روسیه برای اولین بار از دلار آمریکا فراتر رفت

ارزش طلا در ذخایر ارز خارجی روسیه برای اولین بار از ارزش دلار بالاتر رفته و به ۱۲۸.۵میلیارد دلار رسیده درحالی‌که ارزش ارز آمریکا برابر با ۱۲۴.۶میلیارد دلار است.

 به گزارش تسنیم به نقل از راشا تودی، بانک مرکزی روسیه اعلام کرد سهم طلا در ذخایر ارز خارجی این کشور تا 22.9 درصد در پایان ژوئن 2020 افزایش یافته است.

در این بین، سهم دلار آمریکا از 24.2 درصد تا 22.2 درصد پایین آمده و سهم یورو از30.6 درصد تا 29.5 درصد کاهش یافته است.

بانک مرکزی روسیه همچنین دارایی‌های خود از یوان چین را از 13.2 درصد تا 12.1 درصد کم کرده است.

آمار نشان می‌دهد ارزش طلا در ذخایر ارز خارجی روسیه برای اولین بار از ارزش دلار بالاتر رفته است. از نظر ارزش پولی، ذخایر این فلز گرانبها به 128.5 میلیارد دلار رسیده درحالی‌که ارزش ارز آمریکا برابر با 124.6 میلیارد دلار است.

ذخایر بین‌المللی روسیه معمولاً سرمایه‌های نقدی خارجی شامل سهام و طلای پولی و ارزهای خارجی و سرمایه‌های حق برداشت مخصوص هستند که در اختیار بانک مرکزی و دولت این کشور قرار دارند.

ذخایر روسیه در سال‌های اخیر به طور یکنواخت رو به افزایش بوده و از هدف 500 میلیارد دلار بانک مرکزی فراتر رفته است. ذخایر ارز خارجی روسیه در پایان سال گذشته میلادی به 593.6 میلیارد دلار رسید.

بانک مرکزی روسیه از مارس 2018 و سخت‌تر شدن تحریم‌های آمریکا، دارایی‌های یورو و یوان خود را افزایش داده است تا وابستگی اقتصاد کشور به دلار آمریکا را کاهش دهد.

این بانک همچنین فروش اوراق بهادار خزانه داری آمریکا را آغاز کرده و سهم آن از ذخایر خود را از 100 میلیارد دلار در 2018 به تنها 3.8 میلیارد دلار در مارس 2020 رسانده است.

بانک مرکزی روسیه خرید طلا را در آوریل 2020 متوقف کرد. ذخایر این فلز گرانبها روی همان 73.9 میلیون اونس مانده است. ولی قیمت طلا حدود 25 درصد طی ده سال گذشته افزایش یافته، بنابراین ارزش دارایی‌های روسیه را بالا برده است.

تاریخ درج خبر:چهارشنبه ٢٤ دی ١٣٩٩ زمان درج خبر:١٢:٠١ شماره خبر:٣٦٩٢ تعداد نمایش خبر:18

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: