ایجاد ین دیجیتال ژاپن در صف انتظار

ایجاد ین دیجیتال ژاپن در صف انتظار

یک مدیر سابق بانک مرکزی ژاپن گفت که آماده ساختن ارز دیجیتال بانک مرکزی چند سال طول می‌کشد.

به گزارش ایبِنا به نقل از سایت کوین گیک، براساس گزارش مطبوعات، رییس سابق سیستم‌های پرداخت و تسویه حساب در بانک مرکزی، گفت که بانک ژاپن با وجود فشار بین‌المللی برای انجام این کار، مطابق با سایر بانک‌های مرکزی اصلی جهانی، هنوز فاصله دارد تا بتواند ارز دیجیتال را راه‌اندازی کند.

بانک مرکزی به طور خاص از تاثیر ارز دیجیتال بانک مرکزی (سی بی دی سی) بر سپرده‌های بانک‌های خصوصی نگران است، زیرا می‌ترسد که این امر باعث خروج جریان قابل توجهی از بانک‌های کشور شود.

اکنون رییس کنسرسیوم بانک‌ها درحال توسعه زیرساخت برای پرداخت‌های دیجیتال است و اگر از این ارز به طور گسترده استفاده نشود، هیچ معنایی ندارد. سوال اساسی و بسیار مشکل، این است که چگونه می‌توان سپرده‌های خصوصی و ارز دیجیتال بانک مرکزی را با هم تضمین کرد. شما نمی‌خواهید پول از سپرده‌های خصوصی به سرعت خارج شود. از طرف دیگر، اگر ارز دیجیتال بانک مرکزی بهطور گسترده استفاده نشود، هیچ جایگاهی برای صدور آن وجود ندارد.

یکی از راه حل‌های ممکن برای بانک مرکزی وضع محدودیت در میزان هر ارز دیجیتالی است که فرد می‌تواند در اختیار داشته باشد. با این حال، می‌تواند افراد و شرکت‌ها را از ساختارهای سنتی پرداخت و تسویه حساب دور کند.

این نظرات پس از آن منتشر شد که بانک ژاپن گزارشی را منتشر کرد که نشان می‌دهد درحال آماده‌سازی برای شروع آزمایشی ین دیجیتال در سال ۲۰۲۱ است. این امر جدول زمانی ژاپن را برای ارز دیجیتال بانک مرکزی پشت سر تعداد دیگری از اقتصادهای بزرگ دیگر که از قبل برنامه‌هایی برای ارز دیجیتال تدوین کرده اند، قرار می‌دهد.

در ماه اکتبر، یک وزیر دارایی ژاپن گفت که دولت نگران نیست که رقبای منطقه‌ای چین ابتدا در ارز دیجیتال بانک مرکزی حرکت کنند و خاطرنشان کرد که بعید است یک ارز دیجیتالی واحد بر جهان تسلط یابد.

تاریخ درج خبر:شنبه ١ آذر ١٣٩٩ زمان درج خبر:١٤:١٥ شماره خبر:٣١٣٠ تعداد نمایش خبر:4

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: