صعود ۲۱ هزار واحدی شاخص بورس

صعود ۲۱ هزار واحدی شاخص بورس

در معاملات امروز بازار سرمایه شاخص کل روندی نزولی داشت و یک میلیون و ۳۷۴هزار واحد نیز رسید. البته این روند در ساعات پایانی کمی نزولی شد و در نهایت شاخص روی عدد یک میلیون و ۳۶۶هزار واحد ایستاد.

به گزارش ایسنا، شاخص کل بورس امروز با ۲۱هزار و ۲۳۵واحد افزایش رقم یک میلیون و ۳۶۶هزار واحد را ثبت کرد. شاخص کل با معیار هم وزن نیز با ۲۳۰۳واحد افزایش به رقم ۳۸۳هزار و ۵۷۸واحد رسید. معامله‌گران امروز یک میلیون معامله به ارزش ۱۸۳هزار و ۲۹۴میلیارد ریال انجام دادند.

ملی صنایع مس ایران، سرمایه گذاری تامین اجتماعی، معدنی و صنعتی گلگهر، پالایش نفت اصفهان، گروه مدیریت سرمایه گذاری امید، بانک تجارت و معدنی و صنعتی چادرملو نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی بورس گذاشتند و سرمایه‌ گذاری تامین اجتماعی، ایران خودرو، سایپا، فولاد مبارکه اصفهان، بانک تجارت، ملی صنایع مس ایران و گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو نمادهای پربیننده این بازار بودند.

در آن سوی بازار سرمایه فرابورس روندی نزولی داشت و شاخص کل این بازار با پنج واحد کاهش در رقم ۱۶هزار و ۶۴۱واحد ایستاد.

معامله‌گران این بازار ۸۰۷هزار معامله به ارزش ۵۵هزار و ۲۵۲میلیارد ریال انجام دادند.

بانک دی و پتروشیمی تندگویان نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل پلیمر آریاساسول، فولاد هرمزگان جنوب، سرمایه گذاری مالی سپهر صادرات، مدیریت انرژی امید تابان‌هور و شرکت آهن و فولاد ارفع نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی فرابورس گذاشتند. مجتمع صنایع لاستیک یزد، برق و انرژی پیوندگستر پارس، پتروشیمی ارومیه، سهامی ذوب آهن اصفهان، بانک دی، کشاورزی و دامپروری ملاردشیر و سرمایه گذاری پویا نمادهای پربیننده این بازار بودند.

تاریخ درج خبر:شنبه ١ آذر ١٣٩٩ زمان درج خبر:١٣:٣٨ شماره خبر:٣١٢٧ تعداد نمایش خبر:2

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: