صدور رأی وحدت رویه درخصوص «خسارت تاخیر تأدیه افراد ورشکسته»

صدور رأی وحدت رویه درخصوص «خسارت تاخیر تأدیه افراد ورشکسته»

در جلسه هیأت عمومی دیوان عالی کشور درخصوص موضوع «خسارت تأخیر تأدیه افراد ورشکسته» رأی وحدت رویه صادر شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت؛ جلسه هیات عمومی دیوان عالی کشور صبح سه‌شنبه بیست‌وهفتم خردادماه با حضور رئیس دیوان عالی کشور و قضات این دیوان برگزار شد.

بنابراین گزارش، در این جلسه در ارتباط با ضامن ورشکسته به عنوان مساله مهمی که همیشه در سیستم بانکی کشور مطرح بوده بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

به گزارش روابط عمومی؛ وقتی کسی ورشکسته می‌شود و بانک نمی‌تواند برای خسارت تاخیر تادیه به او مراجعه کند باید به ضامن او مراجعه کند یا خیر که در رابطه با ضامن دادگاه‌ها دو رویه متفاوت دارند. بعضی از دادگاه‌ها معتقدند که چون فرد ورشکسته است خسارت تاخیر تادیه به او تعلق نمی‌گیرد ولی برخی از دادگاه‌ها بر ماده 961 اعتقاد دارند و اینکه ضامن باید آن را پرداخت کند.

براساس این گزارش؛ در این جلسه پس از استماع اظهارنظرهای قضات مختلف، اعلام شد: رای شعبه ۱۷دادگاه تجدید نظر تهران ضامنان متعهد ورشکسته را بعد از توقف مسئول ندانسته است، لذا رای صادره از این شعبه مطابق قانون رای وحدت رویه قضایی است.

رئیس دیوان عالی کشور هم در پایان این جلسه گفت: از ۹۳ نفر آرای ماخوذه،‌ ۵۱ نفر رای شعبه ۱۷ استان تهران و ۴۲ نفر رای شعبه ۱۸ آذربایجان شرقی را تایید کردند و با این رای ضامن در پرداخت خسارت تاخیر تادیه ورشکسته مسئولیت ندارد.

تاریخ درج خبر:دوشنبه ٢ تير ١٣٩٩ زمان درج خبر:١٠:٣٥ شماره خبر:٢٦١٣ تعداد نمایش خبر:269

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: