اخبار > کاهش حداقل ۵۰ درصدی شعب زیان‌ده، در دستور کار قرار گیردقائم مقام مدیرعامل در مجمع داخلی ناحیه سه بانک ملت:

کاهش حداقل ۵۰ درصدی شعب زیان‌ده، در دستور کار قرار گیرد

مجمع داخلی ناحیه سه منتهی به مقطع پایان اسفندماه سال ۱۳۹۸به ریاست علی رضا لگزایی عضو هیات مدیره و قائم مقام مدیرعامل برگزار شد و عملکرد مدیریت‌های شعب تحت نظارت این ناحیه مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی شرکت به نقل از روابط عمومی بانک ملت، عضو هیات مدیره در این جلسه که با حضور محسن خوارزمی، عزیز آخوندی اصل، سیدابوطالب دیبایی و مجتبی کحالی معاونان مدیرعامل و هادی سپانلو مدیر امور طرح و برنامه به عنوان اعضای اصلی هیات رییسه و همچنین احمد مرادی، نظام کاویانی مقدم و علیرضا حمیدی مدیران امور و حسین نیک اخلاق، سیدنقی شمسی و مرتضی صداقتی فرد روسای ادارات کل برگزار شد، با قدردانی از مدیران پیشین ناحیه سه اظهار امیدواری کرد که این ناحیه امسال بهتر از سال گذشته به تحقق اهداف بانک کمک کند.

علیرضا لگزایی با تاکید بر این نکته که مدیران شعب باید تکلیف خود را با شعبی که در طول سالیان متمادی، همچنان زیان‌ده هستند، مشخص کنند، یادآور شد: برای مقطع ۳۱ شهریورماه امسال، باید کاهش حداقل ۵۰ درصدی شعب زیان‌ده، در دستور کار قرار گیرد.

وی با اشاره به نیاز مبرم بانک به بازاریابی در حوزه اعتباری، خاطرنشان کرد: باید مشتریان بالقوه شناسایی شوند و با یک برنامه مدون، مورد بازاریابی قرار گیرند و مزایای استفاده از خدمات بانک به ویژه در زمینه اعتبارات اسنادی داخلی و ضمانتنامه‌ها برای آنها تشریح شود.

به گفته لگزایی، در صورت بازاریابی مناسب، تعداد قابل توجهی از مشتریان حاضر خواهند شد تا برای اعتبارات اسنادی داخلی و ضمانتنامه‌ها هم در سبد همکاری خود با بانک، سهمی مناسب قایل شوند که در این صورت، درآمدهای غیرمشاع مناطق افزایش خواهد یافت.

قائم مقام مدیرعامل بر لزوم تلاش بیشتر برای فروش املاک مازاد بانک تاکید کرد و گفت: املاک مازاد به بانک از لحاظ هزینه‌ای فشار زیادی وارد می‌کند ولی متاسفانه ناحیه سه در اهداف فروش این املاک زیاد موفق نبوده است بنابراین باید تکلیف شود که در پایان شهریورماه۹۹ این کاستی جبران شود.

وی با قدردانی از تمامی دست اندرکاران ناحیه سه بابت عملکرد سال گذشته، خاطرنشان کرد: میزان دستیابی به اهداف استراتژیک در برخی از استان‌های ناحیه، از ناحیه و بانک کمتر است که در مجامع داخلی حوزه‌ها و شعب و همچنین کمیته‌های راهبرد، این مساله واکاوی شود.

وی در زمینه ادغام شعب هم گفت: برنامه تنظیم شبکه برای سال جاری، ادغام ۱۰۰شعبه بوده که با تعدیل صورت گرفته از سوی مدیرعامل بانک، این تعداد به ۵۰ شعبه کاهش یافته است تا فرصت برای شعب زیان‌ده برای سودآور شدن و خروج از زیان دهی وجود داشته باشد.

لگزایی افزود: اگر شعبه‌ای نمی‌تواند خود را به استانداردهای بانک نزدیک کند باید با آن شعبه خداحافظی کرد زیرا این کار علاوه بر کاهش هزینه‌ها باعث آزادسازی نیروهای آن شعبه و افزایش بهره‌وری آنان در بخش‌های دیگر بانک خواهد شد.

محسن خوارزمی، معاون مدیرعامل در امور ناحیه دو و سه نیز در سخنانی با بیان این نکته که درصد شعب زیان‌ده برخی از استان‌های ناحیه در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ افزایش یافته است، خاطرنشان کرد: این درحالی است که ناحیه و بانک در این زمینه خوب عمل کرده اند.

خوارزمی به اهمیت سپرده‌های بلندمدت برای بانک در جهت اعطای تسهیلات اشاره کرد و گفت: باید سپرده‌های غیرهزینه‌زای بانک را افزایش دهیم ولی این به معنای از دست دادن منابع هزینه‌زا همچون سپرده‌های بلندمدت نیست.

سیدابوطالب دیبایی معاون مدیرعامل در امور اعتباری هم در سخنانی، عملکرد ناحیه را در تسهیلات جاری، مطلوب ارزیابی کرد و در عین حال تاکید کرد که با توجه به افزایش حدود اختیارات، انتظارات برای رشد مصارف بالاتر از این است.

معاون مدیرعامل با اشاره به رشد ۵ درصدی ناحیه سه در اقلام معوق، گفت: به جز ۵استان، بقیه مناطق ناحیه رشد مثبت در این زمینه دارند و لازم است که برای جبران این نقیصه، در همه سطوح برنامه‌ریزی مدونی صورت گیرد.

وی عملکرد ناحیه سه را در وصول نقدی مطالبات، مطلوب ارزیابی کرد و با قدردانی از کارکنان ناحیه بابت این موفقیت، اظهار داشت: نسبت مطالبات به تسهیلات نیز در تمامی استان‌های ناحیه به جز یک استان کاهش یافته است.

براساس این گزارش؛ در این جلسه، مدیران شعب استان‌های ناحیه سه، دلایل ضعف عملکرد در برخی شاخص‌ها و همچنین برنامه‌های خود را برای جبران عقب‌ماندگی در این شاخص‌ها تشریح کردند و در پایان تکالیفی از سوی رییس مجمع برای مقطع خرداد و شهریور آنها مشخص شد.

تاریخ درج خبر:شنبه ٢٧ ارديبهشت ١٣٩٩ زمان درج خبر:١٢:٥٤ شماره خبر:٢٦٠٠ تعداد نمایش خبر:123

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: