اخبار > اقدامات بانک ملت برای کمک به جهش تولیددکتر بیگدلی تشریح کرد:

اقدامات بانک ملت برای کمک به جهش تولید

اقدامات بانک ملت برای کمک به جهش تولید

مدیرعامل بانک ملت اظهار داشت: ایجاد واحدهای مولد جدید از طریق مشارکت با کارآفرینان بزرگ و برتر کشور که دارای سابقه درخشان در تولید و اشتغال کشور هستند در دستور کار این بانک قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی شرکت به نقل از روابط عمومی بانک ملت، دکتر محمد بیگدلی در جلسه‌ای که با حضور دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول رییس‌جمهوری، دکتر عبدالناصر همتی رییس کل بانک مرکزی و مدیران عامل بانک‌های کشور با موضوع حمایت از جهش تولید در محل بانک مرکزی برگزار شد، با آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان، اظهار داشت: با توجه به اینکه تمامی سرمایه‌گذاری‌های بزرگ کشور از سوی بانک‌ها انجام شده است؛ بنابراین بانک‌ها در راستای حمایت از شعار جهش تولید باید منابع کافی در اختیار داشته باشند که خوشبختانه تمامی بانک‌های کشور از منابع خوبی برخوردارند و اکثر آن‌ها دارای مازاد منابع نیز هستند که این امر باعث شده است تا نرخ بین بانکی از ۱۹و ۲۰ درصد به ۱۰ و ۱۱ درصد کاهش یابد.

وی با اشاره به ۵اقدام در دستور کار بانک ملت در راستای کمک به جهش تولید، اضافه کرد: اعطای تسهیلات خرید ماشین آلات داخل به شرکت‌های تولیدی در قالب حمایت از طرح‌های پیشران ملی، استفاده از ظرفیت سامانه گام بانک مرکزی برای اعطای تسهیلات به کسب‌وکارهای کوچک و شرکت‌های بزرگ تولیدی، همچنین اعطای تسهیلات سرمایه ثابت و سرمایه در گردش به فعالان حوزه بهداشت با هدف توسعه و تقویت زیرساخت‌های مرتبط با سلامت کشور، از جمله این اقدامات است.

مدیرعامل بانک ملت، حمایت از شرکت‌های دانش بنیان از طریق اعطای تسهیلات ویژه را از دیگر اقدامات در دستور کار این بانک عنوان و پیشنهاد کرد که هم جهش تولید و هم ایجاد اشتغال پایدار، نیاز به حمایت بانک مرکزی و دولت دارد.

وی ادامه داد: ایجاد واحدهای مولد جدید از طریق مشارکت با کارآفرینان بزرگ و برتر کشور که دارای سابقه درخشان در تولید و اشتغال کشور هستند و در مدت فعالیت گذشته نیز تعهدات و تسهیلات نکول شده ندارند، از دیگر اقداماتی است که در دستور کار بانک ملت قرار گرفته است.

به گفته وی، این امر با اخذ مجوز از وزارت اقتصاد و بانک مرکزی و در قالب اعطای تسهیلات به این شرکت‌ها امکان‌پذیر است زیرا آنها با توجه به سابقه قبلی، از اقتصاد و تولید کشور شناخت کافی دارند و می‌توانند بخش پنهان اقتصاد و تولید را فعال کنند.

 

تاریخ درج خبر:چهارشنبه ٢٤ ارديبهشت ١٣٩٩ زمان درج خبر:١٣:٤٤ شماره خبر:٢٥٩٩ تعداد نمایش خبر:450

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: