اخبار > در شرایط کنونی نباید اجازه دهیم مطالبات جدیدی در بانک ایجاد شودمدیر عامل بانک ملت در مجمع اصلی بانک:

در شرایط کنونی نباید اجازه دهیم مطالبات جدیدی در بانک ایجاد شود

مجمع داخلی بانک ملت برای مقطع منتهی به پایان اسفندماه ۱۳۹۸به ریاست دکتر محمد بیگدلی مدیر عامل و با حضور اعضای هیات مدیره برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت به نقل از روابط عمومی بانک ملت، در این مجمع که با حضور محمد تقی صمدی، علی رضا لگزایی، بهمن اسکندری و مرتضی نجف، به عنوان اعضای اصلی هیات رییسه، معاونان مدیرعامل، مدیران امور و جمعی از مدیران ستاد و صف بانک برگزار شد، عملکرد مدیریت‌های شعب نواحی چهارگانه بانک و همچنین بانکداری شرکتی برای مقطع منتهی به پایان اسفندماه سال گذشته مورد بررسی قرار گرفت.

دکتر محمد بیگدلی، بانک ملت را یکی از بانک‌های خوب و قوی کشور برشمرد و اظهار داشت: ما امکانات و منابع خوبی داریم و باید در زمینه تامین مالی بخش تولید آنقدر خوب عمل کنیم که حرکت ما در جامعه ملموس باشد و مردم احساس کنند که بانک ملت با تمام وجود از تولید و اشتغال در کشور حمایت می‌کند.

مدیر عامل بانک با تاکید بر این نکته که تسهیلات سرمایه در گردش باید بر روی شرکت‌های گروه هدفِ جهش تولید متمرکز شود، ادامه داد: مدیران باید به دنبال مشتریان ارزنده و با کیفیت برای اعطای تسهیلات و مصارف بانک باشند و به جای اینکه توسط مشتریان انتخاب شوند، مشتریان ارزنده را انتخاب کنند چرا که وقتی مشتریان بخش مصارف بانک آگاهانه انتخاب شوند امکان این که در آینده این تسهیلات تبدیل به مطالبات معوق شود بسیار کم است.

دکتر بیگدلی درخصوص برنامه عملیاتی نیز گفت: این برنامه وسیله‌ای است برای رسیدن به هدف ولی متاسفانه ما شاهد آن هستیم که گاهی اوقات برنامه عملیاتی جایگزین هدف اصلی می‌شود و این باعث آن است که ما از اهداف استراتژیک بانک دور بشویم و از مصداق‌های این موضوع می‌توان به بحث شعب زیان ده یا سهم از بازار و جایگاه رقابتی بانک اشاره کرد.

دکتر بیگدلی با تاکید بر لزوم اهمیت رسیدگی به شرایط شعب زیان‌ده عنوان کرد: موضوع شعب زیان‌ده بسیار مهم است و نباید فراموش شود و وجود ده درصد شعبه زیان‌ده در هر منطقه قابل توجیه است اما اینکه ما در منطقه‌ای از بانک۶۰درصد شعب زیان‌ده داشته باشیم به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

وی وجود شرایط رکود تورمی در کشور را در بحث رشد مطالبات معوق موثر دانست و تصریح کرد: ضرورت پیگیری وصول مطالبات بسیار زیاد است و در شرایط کنونی نباید اجازه دهیم مطالبات جدیدی در بانک ایجاد شود.

مدیرعامل بانک ملت از مدیران نواحی و مناطق خواست تا بر روی وصول مطالبات تسهیلات خُرد تمرکز کنند و از روسای شعب خود بخواهند شخصا و در اسرع وقت پیگیر وصول این مطالبات باشند.

دکتر محمد بیگدلی با اشاره به جایگاه رقابتی بانک و تکالیفی که در مجامع نواحی تعیین شده است، اظهار داشت: انتظار ما این است که سهم درصد از دست رفته نواحی تا پایان خردادماه جبران شده و ما در مقطع پایان شهریور شاهد رشد مناسبی در بانک باشیم.

مدیر عامل بانک با یادآوری اینکه هر زمان در بانک موجی برای افزایش پرداخت تسهیلات به راه افتاده متاسفانه ما شاهد رشد مطالبات بوده‌ایم، تصریح کرد: باید بهداشت اعتباری مورد توجه ویژه مدیران قرار گیرد و تاکید بر روی مصارف با تمرکز بر ظرفیت و اهلیت مشتری توصیه می‌شود.

قدردانی از ناحیه و مدیریت‌های شعب برتر برنامه عملیاتی در مقطع پایان سال ۹۸

در پایان این مجمع، از معاون ناظر بر ناحیه، مدیر امور ناحیه و سه مدیریت شعب برتر در برنامه عملیاتی سال ۹۸قدردانی شد.

بر این اساس، خوارزمی معاون مدیرعامل در امور ناحیه ۴در مقطع مورد ارزیابی، اصلان آبادی مدیر امور ناحیه چهار، احمدی مدیر شعب استان کرمان، شجاع مدیر شعب منطقه ۴تهران و رحیمی پور مدیر شعب استان بوشهر، با کسب رتبه‌های برتر، از مدیرعامل و اعضای هیات مدیره لوح تقدیر دریافت کردند.

تاریخ درج خبر:دوشنبه ٢٩ ارديبهشت ١٣٩٩ زمان درج خبر:١٣:٢٠ شماره خبر:٢٥٩٧ تعداد نمایش خبر:183

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: