اخبار > بانک ملت سودآورترین بانک کشور شناخته شدبانک ملت سودآورترین بانک کشور شناخته شد

سازمان مدیریت صنعتی فهرست یکصد شرکت برتر ایران را اعلام کرد که بر این اساس، بانک ملت در جایگاه چهارم این شرکت‌ها و در جایگاه نخست بین بانک‌های کشور قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی شرکت به نقل از روابط عمومی بانک ملت، میزان فروش این بانک در سال ۹۶ معادل ۳۵۰.۷۰۳میلیارد ریال بوده که به ۴۳۵.۹۲۵ میلیارد ریال در سال گذشته رسیده و جایگاه چهارم را در بین شرکت‌های برتر برای بانک ملت رقم زده است.

در عین حال، در شاخص بیشترین سودآوری، بانک ملت جایگاه سوم را در بین شرکت‌های برتر و جایگاه نخست را در نظام بانکی کشور به خود اختصاص داده است.

میزان سود قبل از کسر مالیات بانک ملت در سال ۹۶ معادل ۱۵.۰۱۸میلیارد ریال و در سال ۹۷ معادل ۱۳۵.۹۴۶میلیارد ریال گزارش شده است.

براساس این گزارش، بانک ملت در شاخص بالاترین ارزش افزوده نیز با تولید ارزش افزوده‌ای معادل ۱۹۰.۳۴۱ میلیارد ریال در جایگاه سوم شرکت‌های برتر و رتبه نخست نظام بانکی کشور ایستاده است. میزان ارزش افزوده تولیدی این بانک در سال ۹۶معادل ۲۵.۲۰۵میلیارد ریال اعلام شده است.

رتبه نخست شرکت‌های برتر ایران در شاخص بیشترین دارایی، از دیگر دستاوردهای بانک ملت در رتبه‌بندی سال ۹۸ سازمان مدیریت صنعتی ایران است.

میزان دارایی این بانک بزرگ خصوصی شده در سال ۱۳۹۷معادل ۳.۴۵۶.۷۹۰ میلیارد ریال گزارش شده که بالاتر از همه شرکت‌های برتر است.

همچنین بانک ملت در شاخص بیشترین اشتغالزایی هم در جایگاه پنجم شرکت‌های برتر ایران قرار گرفته است.

بانک ملت برای ۲۷ هزار و ۳۱۱ نفر در سطح کشور به صورت مستقیم شغل ایجاد کرده است.

تاریخ درج خبر:دوشنبه ٣٠ دی ١٣٩٨ زمان درج خبر:١٢:١١ شماره خبر:٢٥٧٩ تعداد نمایش خبر:644

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: