اخبار > کاهش 40 درصدی مطالبات معوق بانک ملت نسبت به سایر بانک‌هامعاون وزیر اقتصاد مطرح کرد:

کاهش 40 درصدی مطالبات معوق بانک ملت نسبت به سایر بانک‌ها

کاهش 40 درصدی مطالبات معوق بانک ملت نسبت به سایر بانک‌ها

معاون امور بانک، بیمه و شرکت‌های دولتی وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت: خوشبختانه بانک ملت نسبت به بانک‌های دیگر در بخش درآمدزایی خوب عمل کرده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت طرح و اندیشه به نقل از روابط عمومی بانک ملت، دکتر عباس معمارنژاد در جمع مدیران ارشد این بانک از بانک ملت به عنوان یک بانک نمونه در کشور نام برد و از تمامی کارکنان و مدیران این بانک به دلیل تلاش در جهت حفظ موقعیت حتی در شرایط تحریم قدردانی کرد.

وی گزارش‌های ارائه شده از عملکرد بانک ملت را رضایتبخش خواند و با اشاره به نسبت مطالبات معوق به تسهیلات بانک ملت، این نسبت را ۴۰ درصد پایین‌تر از سایر بانک‌ها خواند و در عین حال تاکید کرد: بانک ملت به دلیل سابقه و فعالیت بین‌المللی، باید خود را با شاخص‌های جهانی مقایسه کند و برای رساندن نسبت مطالبات به تسهیلات خود به استانداردهای بانک‌های جهان، تمام تلاش خود را به کار بگیرد.

معاون وزیر اقتصاد، ایجاد کانون ارزیابی را در بانک ملت برای انتصابات بسیار مطلوب خواند و اعلام کرد که با وجود این کانون، شناسایی و انتصاب افراد شایسته، به نحو بهتری انجام خواهد شد.

وی مدیران ارشد یک سازمان را دارای سه وظیفه برای دستیابی به نتایج مثبت دانست و تاکید کرد: این وظایف شامل شایسته گزینی و انتخاب درست افراد برای پست‌ها، سیاستگذاری مناسب و نظارت بر اجرا است که اگر به درستی اجرا شوند، سازمان با موفقیت رو به رو خواهد شد.

دکتر معمارنژاد با تاکید بر این نکته که حاکمیت شرکتی هنوز در سازمان‌ها به خوبی جا نیفتاده است، گفت: هیات عامل وظیفه اجرا و هیات مدیره وظیفه نظارت را بر عهده دارند و اعضای هیات مدیره باید نگاه استراتژیک و راهبردی به مسائل داشته باشند و خود را در این زمینه مجهز کنند و کار را به پیش ببرند.

وی در عین حال خواستار تدوین برنامه منظم برای کاهش تعداد شعب بانک‌ها شد و با اشاره به تکلیف بانک‌ها برای واگذاری املاک و اموال مازاد، ادامه داد: وزارت اقتصاد با بنگاه‌داری بانک‌ها مشکل دارد نه سهامداری و اگر سهامداری در شرکت‌ها باعث انتصاب عضو هیات مدیره در آن شرکت‌ها نشود از نظر وزارت اقتصاد بلامانع است.

معاون وزیر اقتصاد در پایان از همه مدیران و کارکنان بانک ملت بابت زحماتی که تقبل می‌کنند تا این بانک به عنوان یک بانک نمونه در سطح کشور موقعیت خود را حتی در شرایط تحریم حفظ کند، سپاسگزاری کرد.

تاریخ درج خبر:سه شنبه ١٠ دی ١٣٩٨ زمان درج خبر:١١:٠٠ شماره خبر:٢٥٧٢ تعداد نمایش خبر:763

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: