اخبار > نشست مشترک روسای جدید ادارات عملیات ممتاز و مرکز منطقه 4 با معاونت اعتباری و رئیس اداره حقوقی منطقهنشست مشترک روسای جدید ادارات عملیات ممتاز و مرکز منطقه 4 با معاونت اعتباری و رئیس اداره حقوقی منطقه

نشست مشترک روسای جدید ادارات عملیات ممتاز و مرکز منطقه 4 با معاونت اعتباری و رئیس اداره حقوقی منطقه

پیرو پیشنهاد خامنه معاون اعتباری مدیریت شعب منطقه 4 در نشست هم‌اندیشی با شرکت طرح واندیشه،  یکشنبه 29 اردیبهشت‌ماه نشست مشترکی با حضور آقایان قورچیان و اکبرزاده روسای جدید ادارات عملیات ممتاز و مرکز و کارشناسان منطقه 4 در معاونت اعتباری مدیریت شعبه منطقه به منظور تدوین اهداف و تکالیف و همچنین افزایش تعامل با اداره حقوقی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی؛ در این نشست مشترک که به ریاست خامنه معاون اعتباری و با حضور فرزانه رئیس اداره حقوقی مدیریت شعب منطقه 4 برگزار شد ابتدا فرزانه با تبریک ماه رمضان و خیر مقدم به آقایان قورچیان و اکبرزاده، از تلاش روسای ادارات قبلی و کارشناسان وصول در سال 97 قدردانی و خواستار پیگیری بیشتر پرونده‌ها و اقدامات اجرائی برای  دستیابی به نتایج بهتر شد.

فرزانه افزود: تیمی متشکل از همکاران اداره حقوقی منطقه پرونده‌های قرض‌الحسنه و زیر یک میلیارد را در سرفصل سررسید پیگیری می‌کنند و فعالیت این تیم در راستای وصول مطالبات است.

براساس این گزارش، رئیس اداره حقوقی منطقه 4 در این جلسه از روسای ادارات عملیات شعب ممتاز، مرکز و کارشناسان وصول این منطقه خواست برای مذاکراه با مدیونین هماهنگی کامل فی مابین شرکت و منطقه صورت پذیرد تا دوگانگی در این زمینه صورت نگیرد.

فرزانه با تاکید بر ضرورت هماهنگی با کارشناسان اداره حقوقی برای تعیین تکلیف پرونده‌های معوق و مشکوک، گفت: باید کارشناسان وصول مراجعات مرتب و برنامه‌ریزی شده‌ای به شعب داشته باشند تا هماهنگی بین کارشناسان طرح واندیشه و شعبه به‌صورت منظم شکل گیرد.

وی در ادامه سخنان خود افزود: بهتر است کارشناسان وصول ارسال وصولی‌ها و اخذ آن‌ را به همکاران اداره حقوقی بسپارند.

فرازانه افزود: طبیعی است که فعالیت کارشناسان طرح واندیشه باید  در چهارچوب دستوالعمل مصوب انجام شود.

معاون اعتباری مدیریت شعب منطقه 4 نشست هم‌اندیشی روز شنبه 28 اردیبهشت‌ماه که در شرکت برگزار شده بود را بسیار سازنده و مفید دانست.


به گزارش روابط عمومی شرکت، خامنه معاون اعتباری منطقه 4 نیز در ادامه این نشست، هم‌اندیشی با قائم مقام مدیرعامل، معاون کل عملیات شرکت طرح و اندیشه و دیگر حاضران در جلسه را که شنبه 28 اردیبهشت‌ماه برگزار شده بود بسیار سازنده و مفید برشمرد و گفت: متأسفانه به‌رغم سپری شدن 2 ماه از سال هنوز سطح تعامل بین شعب منطقه 4 و کارشناسان وصول راضی‌کننده نیست؛ لذا امیدوارم با انتصاب روسای جدید  ادارات عملیات، تعامل کارشناسان با شعب نسبت به قبل بهبود یابد تا در مقطع خردادماه آمار قابل قبولی از کاهش مطالبات داشته باشیم.

وی با اعلام اینکه پیشرفت و موفقیت در وصول 74 درصد مطالبات کل ، 3/1 درصد در زیر یک میلیارد و 5/2 درصد قرض‌الحسنه حاصل تلاش جمعی کارشناسان وصول طرح واندیشه و شعب منطقه 4 است، افزود:  این منطقه به لحاظ رشد قدر مطلق مصارف رتبه اول را دارد به همین خاطر انتظار می‌رود به همان نسبت در آمار مطالبات نیز کاهش داشته باشیم.


بنابراین گزارش، خامنه تاکید کرد: در اقلام مطالبات، درصد مثبت به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست؛ لذا براساس خط مشی سال 98 در قالب طرح انگیزشی بهار 4 که از فروردین آغاز شده است همه باید تلاش کنیم مطالبات به میزان قابل توجهی کاهش یابد.

وی گفت: این اطمینان می‌رود که با حضور روسای جدید ادارات عملیات بتوانیم به نتیجه معقول و قابل قبولی دست یابیم و کاهش خوبی  را در آمار مطالبات شاهد باشیم.

براساس این گزارش، معاون اعتباری منطقه 4 همچنین هدف تعیین شده در مطالبات غیر جاری را در پایان خردادماه  6- درصد و در مطالبات زیر یک میلیارد 15%- اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی، معاون اعتباری مدیریت شعب منطقه 4 به رضا قورچیان رئیس اداره عملیات ممتاز منطقه 4 پیشنهاد کرد از هر شعبه 5 پرونده مطالباتی به کارشناس مربوطه واگذار شود تا ظرف 20 روز نتیجه اقدامات را مشاهده کند.

وی اولویت در واگذاری این 5 پرونده را پرونده‌های مطالباتی زیر یک میلیارد ریال پیشنهاد کرد.

براساس این گزارش، خامنه در پایان سخنان خود اطلاعیه  2/10114 مربوط به دستورالعمل اجرائی بند (ل) تبصره 16 قانون بودجه سال 98 با موضوع بخشودگی سود و وجه التزام و تاخیر تادیه را جهت بهره‌برداری و تعیین تکلیف پرونده‌ها یادآور شد.

تاریخ درج خبر:چهارشنبه ١ خرداد ١٣٩٨ زمان درج خبر:١٣:٥٨ شماره خبر:٢٤٤٥ تعداد نمایش خبر:1128

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: