اخبار > بقای شرکت طرح واندیشه در گرو اجرای برنامه عملیاتی استقائم مقام مدیرعامل:

بقای شرکت طرح واندیشه در گرو اجرای برنامه عملیاتی است

بقای شرکت طرح واندیشه در گرو  اجرای برنامه عملیاتی است

چهارمین جلسه ستاد اجرای برنامه عملیاتی شرکت صبح امروز- شنبه 28 اردیبهشت‌‌ماه- به ریاست سعید عسگری قائم مقام مدیرعامل و رئیس ستاد اجرای برنامه عملیاتی و با حضور اعضای این ستاد، مدیران عملیات نواحی و رؤسای ادارات عملیات ناحیه 1  در سالن کنفرانس ساختمان شماره 1 برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت، سعید عسگری در آغاز این جلسه ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات همکاران در ماه مبارک رمضان و تبریک پیشاپیش میلاد امام حسن مجتبی (ع)، با اشاره به آغاز اجرای برنامه عملیاتی در شرکت، گفت:  از سال 96 استارت برنامه عملیاتی در شرکت طرح واندیشه زده شد اما از امسال به‌صورت رسمی این برنامه، عملیاتی خواهد شد.

وی درادامه گفت: با توجه به وضعیت اقتصادی کشور، نحوه وصول مطالبات بانکی نیز تغییر کرده است و طبیعتا ماهیت کار با گذشته بسیار متفاوت شده است به همین دلیل کسانی که در این عرصه فعالیت می‌کنند به عنوان یک صنعت‌گر شناخته می‌شوند.

رئیس ستاد اجرای برنامه عملیاتی تأکید کرد: اکنون کسی می‌تواند در شرکت طرح و اندیشه فعالیت کند که در بحث حقوقی، روانشناسی، به روز بودن اطلاعات و حل روزانه مشکلات بتواند حرف اول را بزند.

به گزارش روابط عمومی، قائم مقام مدیرعامل در ادامه گفت: با توجه به اینکه مطالبات سررسید گذشته و جاری از دایره فعالیت ما حذف شده است، باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم که در آینده با مشکل مواجه نشویم.

وی خاطرنشان کرد: در این وضعیت کسی که از دانش روز فاصله داشته و دچار روزمرگی شود قطعا وظایف خود را به سختی و با مشکلات زیاد انجام خواهد داد.

عسگری افزود: همکاران باید نظارت و نوآوری داشته باشند و نسبت به عملکرد خود پاسخگو باشند.

وی گفت:  باید بپذیریم که میزان درآمد هر فرد به میزان تلاشی که انجام می‌دهد ارتباط مستقیم دارد، بنابراین خلاقیت و نوآوری در کار جایگاه بسیار مهمی دارد.

وی تاکید کرد: متاسفانه در بعضی قسمت‌ها همچنان شاهد مدیریت سنتی هستیم که البته نباید اینگونه باشد و رئیس هر مدیریت و حوزه‌ای باید هر روز برنامه مدون، فکر و مدیریت جدید داشته باشد.

* حیات شرکت به برنامه عملیاتی گره خورده است

قائم مقام مدیرعامل در ادامه سخنان خود گفت: برنامه عملیاتی برنامه‌ای جدی است و حیات شرکت به این برنامه گره خورده است. بدون شک کار ما سخت شده است و اگر غیر از این عمل کنیم در کسب درآمد دچار مشکل خواهیم شد.

براساس این گزارش، عسگری خاطرنشان کرد: اگر خود را به دانش روز و نوآوری مجهز نکنیم قطعا در آینده با چالش جدی مواجه خواهیم شد، لذا برای اینکه دچار بحران نشویم ناگزیر هستیم همه تصمیمات ما در قالب و  براساس برنامه عملیاتی باشد.

* نوآوری کارکنان راز موفقیت و بقای شرکت طرح و اندیشه است

قائم مقام مدیرعامل تاکید کرد: نوآوری کارکنان راز موفقیت و بقای شرکت طرح و اندیشه است. اگر نوآوری نداشته باشیم به زودی گوی سبقت  را به رقبا واگذار خواهیم کرد و  از میدان به دَر خواهیم شد.

عسگری به مدیران حاضر در جلسه توصیه کرد: خودشان را به سلاح دانش، نوآوری، مباحث حقوقی، تحلیل اقتصادی و حقوق ثبت مجهز کنند و در جلسات کمیته راهبرد داخلی نیز این مسائل را به همکاران خود به درستی انتقال دهند.

 به گزارش روابط عمومی، در ادامه این جلسه به پیشنهاد عسگری قائم مقام مدیرعامل، همه حاضران در جلسه هر کدام به‌طور جداگانه به مدت سه دقیقه فرصت یافتند تا برنامه عملیاتی را تحلیل و نظرات خود را ارائه کنند.

بنابراین گزارش، آرش کشاورز دستیار معاون کل عملیات در تهران  در توضیح برنامه عملیاتی گفت: برنامه عملیاتی یک نقشه راه است و همه باید از آن استفاده کنند.

وی افزود: برنامه‌ریزی عملیاتی به سه بخش برنامه‌ریزی استراتژیکی، برنامه‌ریزی تاکتیکی و برنامه‌ریزی عملیاتی تقسیم می‌شود که براساس آن می‌توان در این مسیر با موفقیت گام برداشت و عمل کرد.

براساس این گزارش، نیاسری دستیار معاون کل عملیات در استان‌ها نیز گفت: برنامه عملیاتی کار افراد را سخت می‌کند زیرا در اینصورت سنجش کار افراد مبتنی بر عملکرد خواهد بود.

وی تاکید کرد: برنامه عملیاتی می‌تواند جان‌مایه فعالیت شرکت باشد تا ما را به هدف غایی هدایت و از سقوط نجات دهد.

به گزارش روابط عمومی، سایر  شرکت کنندگان در این جلسه متشکل از آقایان یکه دهقان، خادم، اکبرزاده، چمنکار، حاج محمدی، جام جمی، مرتضی عسگری، بردال، پژمانفر، اشراقی، سمیع شمس، زرتابی، عبداله‌زاده، ابوطالبی، خزلی، کریم نیا، ناصر اکبری، گنج پرور،  میلاد محمدی، میثم رضایی، محمدکوه فر، رضا کوه‌فر، مهدی سیفی، رضا قورچیان، علیرضا مرعشی و حسین محمدزاده و همچنین خانم‌ها: بنایی، روحانی، قاسم‌نژاد و کهرام توضیحات و تعاریف خود را درخصوص برنامه عملیاتی ارائه دادند.

بنابراین گزارش، مهرزاده معاون برنامه‌ریزی و منابع انسانی در ادامه این جلسه درخصوص اجرای برنامه عملیاتی گفت: برنامهعملیاتی بحث شناخت فرصت‌ها است و این برنامه زمینه فضای رقابتی، اهداف سازمانی، افزایش کارآیی پرسنل، کاهش هزینه‌ها و جلب رضایت مشتری (بانک) و اعتماد سازمانی را فراهم خواهد کرد.

وی افزود: برنامه عملیاتی شناسایی نقاط ضعف و قوت سازمان است. برنامه‌ریزی عملیاتی حرکت از وضع موجود به سمت وضع مطلوب است؛ بنابراین باید نیازهای سازمانی شناسایی شود تا براساس این برنامه عمل شود.

مهرزاده ادامه داد: در برنامه عملیاتی باید راه‌های پربازده، هدف‌گذاری‌ها و ابهام‌زدایی مورد توجه قرار گیرد. قطعا در بحث آنالیز و رفع نقاط ضعف این برنامه، نقطه نظرات همکاران را مدنظر خواهیم داد.

به گزارش روابط عمومی، عسگری قائم مقام مدیرعامل در این بخش از جلسه گفت: در اجرای برنامه عملیاتی شرکت، نگاه و نظر بانک ملت تاثیرگذار خواهد بود.

* بانک ملت، شرکت طرح و اندیشه را مکلف به تدوین برنامه عملیاتی کرد

بنابراین گزارش، عبادی‌پور معاون کل عملیات نیز درخصوص تشریح برنامه عملیاتی گفت: برنامه‌ریزی عملیاتی بر سه شاخه استوار است: برنامه‌ریزی استراتژیک، برنامه‌ریزی عملیاتی و برنامه‌ریزی تاکتیکی که برنامه‌ریزی استراتژیک در سطح مدیران رده بالای سازمانی انجام می‌شود که افقی دورتر را مدنظر داشته و اثربخشی نیز در این قسمت صورت‌ می‌گیرد.

وی ادامه داد: برنامه‌ریزی‌ تاکتیکی نیز در سطح میانی که شامل کلیه کارکنان می‌شود صورت می‌گیرد و برنامه‌ریزی عملیاتی نیز تبدیل ایده‌ها به واقعیت است و برای شناسایی افراد نابغه هر سازمان صورت می‌گیرد.

عبادی‌پور تاکید کرد: در برنامه‌ریزی استراتژیک تجربه‌های نو و جدید را محک خواهیم زد  اما در برنامه‌ریزی عملیاتی از تجربه‌های گذشته استفاده می‌شود.

معاون کل عملیات در ادامه این جلسه با اشاره به سخنان اسکندری عضو هیات مدیره بانک ملت در مجمع اخیر نواحی این بانک درخصوص لزوم تدوین برنامه عملیاتی، گفت: وی در این مجمع تأکید کرد شرکت طرح و اندیشه به سمت تدوین برنامه عملیاتی حرکت کند و برنامه‌ای مدون را طرح‌ریزی نماید و این درحالی است که مقدمات تدوین و اجرای برنامه عملیاتی در شرکت طرح واندیشه از سال 96 آغاز و اکنون به مقطع اجرای رسمی آن رسیده‌ایم.

براساس این گزارش، عسگری قائم مقام مدیرعامل در بخش پایانی این نشست مجددا تاکید کرد: در قالب برنامه عملیاتی یاد ‌می‌گیریم یک انسان متعالی باشیم.

وی افزود: اگر در قالب برنامه عملیاتی حرکت کنیم زندگی اقتصادی‌ ما نیز متحول و در نتیجه آن شرکت نیز منتفع خواهد شد.

قائم مقام مدیرعامل در خاتمه بااشاره به اطلاعیه اخیر روابط عمومی درخصوص مشارکت داوطلبانه همکاران نسبت به تهیه سبد کالا برای افراد بی‌بضاعت و ایتام ویژه ماه مبارک رمضان در قالب فعالیت‌های خیریه حضرت زهرا (س) ، به شرکت‌کنندگان در جلسه توصیه کرد زمینه حضور همکاران خود را در این کار اخیر و معنوی فراهم نمایند.

گفتنی است؛ در پایان این جلسه حکم انتصاب مدیران و رؤسای ادارات حوزه ستادی و عملیاتی که خبر تکمیلی آن متعاقبا منتشر خواهد شد توسط آقایان عبادی‌پور معاون کل عملیات و مهرزاده  معاون برنامه‌ریزی و منابع انسانی به آنان اعطا شد.


تاریخ درج خبر:شنبه ٢٨ ارديبهشت ١٣٩٨ زمان درج خبر:١٧:١٠ شماره خبر:٢٤٣٧ تعداد نمایش خبر:914

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: