اخبار > ضرورت رعایت شعائر اسلامی از سوی همه همکاران در ماه مبارک رمضاندر چهارمین جلسه کمیته راهبرد مرکزی تاکید شد:

ضرورت رعایت شعائر اسلامی از سوی همه همکاران در ماه مبارک رمضان

چهارمین جلسه کمیته راهبرد مرکزی شرکت در سال 98 عصر روز یکشنبه 15 اردیبهشت‌ماه به ریاست سعید عسگری قائم مقام مدیرعامل و نایب رئیس کمیته، معاونین و مدیران ستادی و عملیاتی عضو  کمیته برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت، سعید عسگری در ابتدای جلسه ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان و آرزوی قبولی طاعات و عبادات همکاران در ماه میهمانی خدا و تاکید بر ضرورت رعایت شعائر اسلامی از سوی همه همکاران در این ماه پرفیض و برکت، به مدیر حراست ماموریت داد ضمن تهیه و انتشار دستورالعمل ویژه ماه مبارک رمضان و همچنین الزام واحدها به جمع‌آوری امکانات پذیرایی، نظارت لازم نیز در واحدهای تهران و استان‌ها به نحو شایسته صورت گیرد.

وی افزود: همکارانی که به هر دلیلی قادر به روزه‌داری نیستند در حفظ حرمت این ماه مبارک نهایت دقت را داشته باشند از جمله اینکه از غذای گرم در محیط کار اجتناب کنند.

براساس این گزارش، عسگری در ادامه با اشاره به لزوم ساماندهی اتوماسیون اداری، گفت: باید هرچه زودتر این سامانه اجرایی شود.

وی پیشنهاد کرد: در گام اول صدور حکم ماموریت روزانه همکاران از طریق اتوماسیون انجام شود تا ضمن کاستن از تشریفات زائد اداری، صرفه‌جویی قابل توجهی در هزینه‌ها نیز صورت گیرد.

وی افزود: برای تحقق این رویه، لازم است بخش مالی شرکت امضای مدیران را در اتوماسیون اداری که اصطلاحا به «امضای گرم» معروف است مورد پذیرش قرار دهد تا مانعی برای اجرا وجود نداشته باشد.

عسگری در بخش دیگری از سخنان خود،گفت: یکی دیگر از مشکلات موجود موضوع ورود و خروج مراجعین خصوصا مدیونین به شرکت و زمانی است که برای پیگیری امور مربوطه صرف می‌کنند.

وی تاکید کرد: باید تدابیری برای حل این مشکل اندیشیده شود از جمله اینکه کارشناسان انتظامات بخش ورودی شرکت به سامانه جم دسترسی داشته باشند تا از طریق جستجوی کدملی و یا شماره قرارداد فرد مراجعه کننده در پنل، کارهای ارباب رجوع سریع‌تر رسیدگی و پایان یابد.

قائم مقام مدیرعامل از آقایان بردال، کشاورز، نیاسری و خادمی درخواست کرد جلسه‌ای در این زمینه با یکدیگر داشته باشند و بهترین راهکار را پیشنهاد دهند.

بنابراین گزارش، عسگری در ادامه این نشست با تشکر از دست‌اندرکاران برگزاری قرائت زیارت عاشورا در روزهای سه‌شنبه‌، تاکید کرد: از این عزیزان درخواست می‌کنم به زمان اهمیت ویژه داده و تلاش کنند تا دعای زیارت عاشورا راس ساعت 8 صبح پایان پذیرد و بعد از صرف صبحانه، کلیه همکاران ساعت 8:15 در محل کار خود حضور داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی، در ادامه این جلسه تکالیف جلسه قبل توسط چمنکار دبیر کمیته راهبرد مرکزی قرائت شد و مدیران واحدهای صف و ستاد گزارش اقدامات انجام شده را ارائه دادند.

بنابراین گزارش، عبادی‌پور معاون کل عملیات گفت: اطلاعیه 15 اردیبهشت‌ماه به شماره 2/10102 صادره از سوی اداره کل حقوقی بانک ملت مربوط به اسناد رسمی لازم‌الاجرا و اخطار ماده 102 است.

وی گفت: این اطلاعیه درخصوص اعتراض به نظر کارشناسی است و مدت اعتراض نیز 5 روزه است

عبادی‌پور در ادامه این نشست با اشاره به برگزاری مجمع نواحی بانک ملت طی هفته گذشته، گفت: مدیران ارشد بانک در این مجامع تاکید کردند که برای انتخاب مدیران شعب، معاونین و مدیران نواحی از افراد لایق و ریسک‌پذیر استفاده شود، زیرا انتخاب افراد ریسک‌پذیر می‌تواند بانک ملت را به سمت سوددهی بیشتر سوق دهد.

وی همچنین به تأکید مدیران ارشد بانک ملت بر برگزاری کمیته‌های راهبرد و اهمیت ویژه برای این جلسات به عنوان اتاق فکر مجموعه و نیز تجدید نظر در فرایند انتصاب و انتخاب رؤسای شعب اشاره کرد.

براساس این گزارش، عبادی‌پور در ادامه افزود: در این مجامع ضمن اشاره به افزایش مطالبات بانک ملت، بر تلاش مستمر و اعمال مدیریت صحیح در جهت جلوگیری از رشد مطالبات تاکید شد.

عبادی‌پورگفت: مدیران ارشد بانک ملت در این مجامع از آغاز مکانیزه شدن قراردادهای بانکی طی سه ماه آینده خبر دادند.

معاون کل عملیات افزود: در مجامع مذکور عنوان شد که 40 درصد کل مطالبات بانک ملت، مطالبات خرد یعنی زیر یک میلیارد ریال است ضمن اینکه 73 درصد مطالبات خرد نیز در نواحی 3،2 و 4 قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی؛ در ادامه کمیته راهبرد، عسگری قائم مقام مدیرعامل با اشاره به برگزاری اردوی مطالعاتی آزمون سفته، به سرپرست آموزش ماموریت داد گزارشی از برگزاری اردوی مطالعاتی در تمامی واحدهای صف و ستاد در تهران و استان‌ها تهیه و در جلسه بعدی کمیته راهبرد قرائت کند.

*برگزاری آزمون قرارداد لازم‌الاجرا در ماه مبارک رمضان

وی همچنین از برگزاری آزمون قرارداد لازم‌الاجرا در ماه مبارک رمضان خبر داد و بر مشارکت همه کارکنان در این آزمون مانند آزمون‌های قبلی تاکید کرد.

بر پایه همین گزارش، در ادامه جلسه مدیریت حراست از انتشار اطلاعیه‌ای خبر داد که به همکاران تاکید می‌کند از ارائه اطلاعات سازمانی به افراد متفرقه که از طریق تماس‌های تلفنی قصد تخلیه اطلاعاتی آنها را دارند جدا پرهیز نمایند.

به گزارش روابط عمومی؛ مهرزاده معاون برنامه‌ریزی و منابع انسانی نیز در ارتباط با امکانات رفاهی اعم از شناسایی پیمانکار واجد شرایط برای ناهار پرسنلی بعد از ماه مبارک رمضان، برگزاری اردوی مطالعاتی آزمون سفته، ارائه خدمات درمانی به همکاران از طریق حضور پزشک در شرکت، برگزاری جلسه درخصوص تعیین کارگروه، دبیر و دستیاران برتر طرح عتیق 2 و اقدامات دبیرخانه پویش «سال جدید-خدمت جدید» گزارشی را ارائه داد.

*تشکیل هیات ژوری برای معرفی نهایی کارگروه، دبیر و دستیاران برتر طرح عتیق دو

عسگری با اشاره به برگزاری جلسه تعیین کارگروه، دبیر و دستیاران برتر طرح عتیق 2، گفت: یک هیات ویژه متشکل از اینجانب و آقایان عبادی‌پور و جام جمی برای انتخاب کارگروه و نفرات برتر تشکیل و نتیجه آن به زودی اعلام می‌شود.

برپایه همین گزارش، سعید حاج محمدی مدیر برنامه‌ریزی نیز درخصوص آماده‌سازی مجلد برنامه عملیاتی توضیحاتی را ارائه داد و افزود: منتظر هستیم تا شاخص‌های بانک ملت برای تعیین ضرایب سال 98 برنامه عملیاتی منتشر شود تا از ضرایب آنها در برنامه عملیاتی شرکت نیز استفاده کنیم و سپس برای انتشار در اختیار روابط عمومی قرار گیرد.

بنابراین گزارش؛ در ادامه محمدرضا بردال مدیر فناوری اطلاعات در ارتباط با برپاسازی سامانه استعلام، سامانه توقیف و ترخیص، توقف ثبت وصولی‌ها و تامین تجهیرات صوتی و تصویری برای سالن کنفرانس شماره 1 نیز گزارشات جدید خود را ارائه داد.

عسگری نائب رییس کمیته راهبرد مرکزی از بردال مدیر فناوری اطلاعات خواست تجهیز سالن کنفرانس شماره 1 را در دستور کار مداوم خود قرار دهد تا بازسازی آن به سرعت انجام شود.

وی همچنین درخصوص نتایج بررسی‌های صورت گرفته درخصوص اقدامات نواحی عملیاتی تهران و استانها پیرامون دستورالعمل خط مشی مطالباتی بانک ملت که توسط چمنکار دبیر کمیته راهبرد مرکزی قرائت شده بود باتوجه به اهمیت موضوع، از وی خواست این گزارشات مجددا با حضور دستیاران معاونت کل عملیات بررسی، نتایج نهایی در سایت شرکت منعکس، برترین‌ها معرفی و پاداشی نیز برای برگزیدگان در نظر گرفته شود.

به گزارش روابط عمومی؛ در پایان این نشست فایل آموزشی سفته در راستای برگزاری اردوی مطالعاتی برای اعضای حاضر در کمیته به نمایش گذاشته شد.

تاریخ درج خبر:دوشنبه ١٦ ارديبهشت ١٣٩٨ زمان درج خبر:١٥:٥٩ شماره خبر:٢٤٢٩ تعداد نمایش خبر:975

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: